Nasze konie

Atos

ATOS ur. 1997 maści bułanej, w typie fiorda
Rumak z dużym doświadczeniem, spokojny niczym tybetański mnich. Świetny do nauki galopu, w którym jest bardzo wygodny. Wie jak rozwiązać każdy węzeł (a także samodzielnie uwolnić się z ogłowia:)) i uwielbia wietrzyć język podczas jazdy. Skład siana to jego królestwo i żaden zamek w boksie go nie powstrzyma!

RADISZKA ur. 2005, gniada klacz w typie pogrubionym
Uwielbia skoki przez przeszkody i jest miękka w pyszczku. Świetnie nauczy prawidłowego skręcania, doskonała dla bardziej zaawansowanych jeźdźców. Za marchewkę uraczy pięknym ukłonem.
„Jest skoczna jak kangur, chodzi swoją drogą jak kot, a galop ma jak anioł.” -Iga

CUDNA ur. 2011 czapraczno-tarantowata klacz z domieszką krwi arabskiej
Zwana przez nas Cętką, młodziutka i urodziwa klacz, której natura poskąpiła obfitego ogonka, ale dała jedwabistą sierść i urodziwy pyszczek. Miła w obsłudze, lubi ludzi i jest bardzo delikatna. Nosi mięciutko i skacze niewielkie przeszkody, ale wciąż uczy się nowych rzeczy. Szybko zyskała sobie grono fanów☺

Panteon

PANTEON ur. 2012 maści siwej, rasa małopolska
Braciszek Pigmaliona. Młody, bardzo grzeczny i dobrze wychowany wałaszek z ambicjami sportowymi.

Doris / Dorota
DORIS ur. 2006 maści bułanej, w typie fiorda
Spokojna i wytrzymała klacz, świetna zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych jeźdźców. Szefowa wybiegu, wie jak się ustawić w stadzie i nie da sobie w paszę zaglądać. Lubi jazdę w terenie i jest bardzo wygodna na oklep. W wolnych chwilach lubi podrzemać i nie należy do fanów popręgów.
„Doris to super koń. Jest wygodna w jeździe ale czasami nieposłuszna. Umie poprawić humor i jest kochana.”-Zuzia

Cotton
COTTON ur. 2009 maści gniadej, rasa wielkopolska
Cotton to przyjazny i pojętny koń, a do tego utalentowany skoczek. Jest ulubieńcem wielu zaawansowanych jeźdźców. Ma już za sobą pierwsze starty w konkursach na poziomie LL pod jedną z naszych Instruktorek.

Hacker
HACKER ur. 2001 maści gniadej, rasa wielkopolska
Dobrze ujeżdżony wałach wyszkolony zarówno w ujeżdżeniu jak i skokach. Spokojny i zrównoważony, chętnie idzie do przodu. Co ciekawe, Hacker ma brata bliźniaka, co u koni stanowi rzadkość☺

Pigmalion
PIGMALION ur. 2012 maści gniadej, rasa małopolska
Braciszek Panteona. Młodziutki, niewysoki wałach o nieprzeciętnej urodzie i pięknym, ekspresyjnym ruchu. Bardzo delikatny na pomoce, obecnie szkoli się pod okiem Instruktorów i Trenerów.

Nabab / Młody
NABAB ur. 2011 maści skarogniadej, szlachetna półkrew
„Młody” jest wysokim i ciekawskim wałachem, przeznaczonym do jazdy dla instruktorów. Obecnie znajduje się w treningu skokowym i ujeżdżeniowym. Z przyjemnością obserwujemy, jak kształtuje się jego charakter.


GRAD ur. 2004 maści karej, typ szlachetny
Kary jest dobrze zbudowanym wałachem o urodzie fryzyjczyka. Ciekawski i spokojny, chętnie idzie do przodu. Bardzo wygodnie nosi we wszystkich trzech chodach. Wraz z kumplem Łatkiem lubią czasem poszaleć na wybiegu, co zdaje się wcale ich nie męczyć. Zrzucanie rzędu jeździeckiego z barierki przy siodłaniu wychodzi mu doskonale.

Bacardii
BACARDII ur. 2006 maści kasztanowatej, szlachetnej półkrwi
Rudy to jedyny duży kasztan w naszej stajni. Poza nieprzeciętną urodą charakteryzuje się bardzo przyjemnym, miękkim galopem i predyspozycjami ujeżdżeniowymi. Lubiany zarówno przez początkujących, jak i bardziej zaawansowanych, doskonale sprawdza się również w terenie.

Fritz
FRITZ LG ur. 2005 maści gniadej, szlachetnej półkrwi
Fritz to wysoki , gniady wałach doświadczony w skokach na poziomie LL, L. Jego bardzo zrównoważony charakter i doskonałe wyszkolenie pomagają naszym Jeźdźcom podczas egzaminów na odznaki PZJ. Wolny czas spędza na łasowaniu i poszukiwaniu smakołyków w kieszeniach napotkanych ludzi.


Nasze kucyki

Libra
LIBRA ur. 1997 koń mały maści gniadosrokatej
Najspokojniejszy kuc pod siodłem, na padoku ustawia pod swe dyktando nawet duże konie. Stajenny leniuszek i cierpliwa nauczycielka dla początkujących. W terenie dorówna galopujacym dużym koniom, a do tego pięknie skacze. Jeśli nie chce być na łące, nic nie powstrzyma jej przed samowolnym powrotem do stajni.


MEGI ur. 1996 kuc szetlandzki maści siwej
Słodka uroda, kosmata grzywa i piękne oczy to kamuflaż dla najsprytniejszego uciekiniera w stajni. Rekordzistka włamań do siodlarni, przyłapywana z pyszczkiem w koszu jabłek lub podczas rozrywania worków z paszą. Jeśli Megi spaceruje luzem, żadna kanapka nie jest bezpieczna!


KARUSIA ur. 1997 klacz maści karej
Cierpliwa i grzeczna w obsłudze, ulubienica dzieci na oprowadzankach, chętna do pracy na lonży. Najlepsza przyjaciółka Lilli, z którą są nierozłączne, a także wierna ciocia małej Lukrecji.


MILUSIA ur. 2006 siwa jabłkowita
Milusia, mimo imienia i wzrostu, wcale nie jest jedynie kucykiem lonżowo-oprowadzkowym. Nie dość, że śliczna, to jeszcze pięknie galopuje i nadaje się na jazdy dla niewielkich zaawansowanych ☺ Lubi spacery w ręku i przyjaźni się z Bonem i Łatkiem, ale w stadzie lubi się porządzić.

Kalina
KALINA ur. xxxx maści izabelowato-srokatej
Śliczna srokata klacz z wzburzoną blond grzywą. Dzielna mistrzyni oprowadzek i cierpliwa nauczycielka dla uczniów rozpoczynających zastępowy etap nauki. Nie możemy zdecydować, czy jej fryzura bardziej przypomina nam Marilyn Monroe, czy gwiazdy rocka lat osiemdziesiątych.


FLORA ur. 2003 kuc szetlandzki maści kasztanowatosrokatej
Skoczek z ambicjami, w wolnych chwilach trenuje koszenie. Wielu zmyliła już swymi niepozornymi rozmiarami, pokazujac swój szybki ruch, skoczność i inteligencję. Wszechstronnie uzdolniona, świetnie wychodzą jej zarówno oprowadzanki, jak i pony games, czy współpraca z samodzielnymi jeźdźcami.


BONO ur. 2006 kuc maści tarantowatej
Energiczny i skoczny, sprawdza się w szerokim wachlarzu zadań, od pony games, przez lonże, aż po treningi skokowe pod zaawansowanymi dziećmi. Mimo, że jest nieco wyższy od reszty stada kucyków, to wciąż pomniejszona wersja konia książkowej Pippi. W terenie marzy mu się pozycja czołowego. Zimą robi się tak kosmaty, że można by go pomylić z niedźwiedziem.
„To mój ulubiony koń, choć jest czasem strasznie uparty to i tak go lubię. Ma fajny charakter. Bardzo go lubię i nie chcę z niego wyrosnąć.” -Basia

Hubert
HUBERT ur. 2010 kasztanowaty kuc
Średniego wzrostu kuc nadający się zarówno dla początkujących jeźdźców, jak i do sekcji skokowej. Choć zdarza mu się spuścić nos na kwintę, to z radością galopuje i jest najlepszym kucykiem kuligowym pod słońcem, co z uśmiechem potwierdzi cała kadra.


LUKRECJA ur. 25.04.2014
Pod dachem naszej stajni w boksie zwanym odtąd „porodówką”, przyszedł na świat źrebak Lilli, Lukrecja – kucyk maści skarogniadej – wakacyjna niespodzianka. Ciekawska i podgryzająca każdy obiekt w zasięgu pyszczka. Bardzo odważna i skora do zabawy.


ŁATEK czyli Medyk ur. 2010 karosrokata mieszanka hucuła z walijczykiem
Młody, ciekawski kombinator i bardzo dobry skoczek. Doskonały wierzchowiec terenowy i świetny kumpel. Lubi ludzi, chętnie wszystkich zaczepia i uwielbia się bawić. Kiedy nie ma się z kim poganiać, z pewnością namówi Lakiego na zabawę w ciągnięcie się za kantar. Łatek ma już za sobą pierwsze starty w zawodach skokowych klasy LL pod naszą zawodniczką.


BOLEK ur. 2009 kuc maści gniadej
Pomniejszona wersja Radiszki, piękną główką zdobył serca dzieci już w dniu przyjazdu do stajni. Jest ciekawski i sympatyczny, ładnie chodzi na lonży i lubi skakać.

A także nasze psy i koty